İzmit Masaj Elvan

İzmit masaj Yunancada yoğurma, Arapçada hafif bastırma anlamlarına gelen masaj; günümüz şartlarında yoğun iş temposu sebebiyle ortaya çıkan fiziksel, zihinsel ya da ruhsal yorgunluklardan kurtulmak için kullanılan bir yöntemdir. Amatörler tarafından da uygulanabiliyor olmasının yanında bir profesyonel tarafından yaptırılmasının daha sağlıklı olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Genellikle elle yapılmasının yanında farklı araçlarda kullanılarak yapılır.

Profesyoneller tarafından yapılan masaj; biberiye yağı, bergamot yağı, kakao yağı, biberiye yağı, kekik yağı, keten tohumu yağı, lavanta yağı, jojoba yağı gibi bitki kökenli yağlar kullanılarak daha etkili bir hale getiriliyor.

İzmit mutlu son hamam

Kullanılan bu yağlardan herhangi birinin vücutta alerjik reaksiyon göstermemesi için kullanımından önce bir takım testlerin yapılması gereklidir. Yağ kullanılarak yapılmayan tek yöntem olan shiatsu elle tedavi yöntemlerinin bir karışımıdır.

Kullanılan farklı tekniklerle yapılan masaj ritmik el hareketleriyle zihnin rahatlamasına, romatizma ve burkulma sonucunda oluşan ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Bunların yanında kilo verimi, selülit oluşumunun engellemesi ve var olan selülitlerin giderilmesinde ki etkisi göz ardı edilmemelidir.

İzmit hamam sauna

Doğru teknik ve profesyonel kişilerce yapıldığında vücutta bulunan endokrin, sinir, dolaşım, iskelet, sindirim ve bağışıklık sistemlerindeki etkisi oldukça fazladır.